четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Потрагата по исчезнатиот авион се проширува кон Индискиот Океан

avion svedoci

Поврзани вести

Малезија потврди дека потрагата на исчезнатиот авион на „Малезија Ерлајнс“ се проширува кон Индискиот Океан, но одби да ги коментира изјавите од САД, дека авионот летал неколку часа по неговото исчезнување од радарите, пренесе „АФП“.

„Ситуацијата со авионот се’ уште е неизвесна, зоната на пребарување се проширува“, рекол министерот за транспорт на Малезија, Хишамудин Хусеин.

„Заедно со нашите меѓународни партнери го пребаруваме источниот дел наЈужното Кинеско Море и Индискиот Океан“, додал тој.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести