сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Потресни детали за тешката сообраќајка кај Гевгелија

marija

Последни вести

Велешките лекари не можеле да ги сокријат солзите кога утврдиле дека за осуммесечниот Андрија нема спас.

Во вчерашната страшна сообраќајка на патот Демир Капија – Удово загина 8 месечно бебе, а уште 4 лица се тешко повредени од кои двајца се во критична состојба. Меѓу нив има уште едно дете.

Марија и Драган Маринковиќ, заедно со своето бебе живееле во Швајцарија. Тие заедно со братот на Драган, Никола, тргнале на одмор во Грција, но несреќата ги запрела во Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести