вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Потврдено, нема ебола во Македонија

ebola

Последни вести

Од Министерството за здравство информираат дека според податоците добиени од лабораторијата во Хамбург, пациентот од Велика Британија не починал од ебола.

Истовреме донесена е и одлука за прекин на карантинот во хотелот каде што престојуваше Британецот, но и на Клиниката за инфективни болести.

Следно е аутопсија на телото на починатиот за да се утврди точната смрт на пациентот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести