сабота, 29 јули 2017  |  Вести денес: 22

Потврдено: Рибите кои касаа рибари во Дојран се пирани

riba3

Поврзани вести

Рибите кои рибарите во Дојран ги извадиле од езерото биле пирани потврдила анализата на охридскиот хидробиолошки завод.

Според информациите, станува збор за аквариумски вид на пирани кои најверојатно некој ги пуштил во езерото.

Вчера медиумите објавија дека рибари во своите мрежи од езерото извадиле пирани, а некои од нив дури и ги каснале.

Најчитани вести