Магазин

Потврдено: Роузи Хатингтон Вајтли и Џејсон Стејтам се верени

Потврдено: Роузи Хатингтон Вајтли и Џејсон Стејтам се верени

Роузи Хатингтон Вајтли и Џејсон Стејтам на доделувањето на Златните глобуси ги потврдија информациите дека се верени. Топ моделката позираше пред камерите со прстен на раката.

rouzi-stejtam-1

Додека тие заедно позираа на црвениот килим, неможеше а да не биде забележано дека 28-годишната топ моделка носи прстен.

rouzi-stejtam-2

Инаку двојката е заедно веќе пет години и нивната веридба следува откако тие неодамна беа заедно на одмор во Тајланд.

rouzi-stejtam-3