среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Поучна приказна: Важно е колку даваш, а не колку имаш

slikazavideo

Поврзани вести

Мошне трогателна приказна која во себе носи порака која народот полека ја заборава: Не е важно колку имаш, туку колку даваш!

Во краткиот филм се раскажува за син кој цел својот живот се срами од татка си зошто е сиромашен и постојано учи за да не биде како него. Многу години подоцна, откако ќе стане успешен маж, но ќе го загуби татко си , ќе дознае дека тој  бил  сиромашен зошто повеќе се грижел за другите, отколку за себе.

Затоа, погледнете го видеото и сфатете дека е прекрасно чувството да се дари насмевка на лицето на тажно дете.

)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести