понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Повеќе делови од Скопје в понеделник без струја

Дел од корисниците од улиците Кукушка, Димитрије Туцовиќ, Благој Страчков, Крсто Бајиќ, Јордан Хаџи Константинов-Џинот и Аминта Трети во општина Центар, в понеделник од 8 до 10 часот ќе бидат без струја.

download (11)

Поврзани вести

Дел од корисниците од улиците Кукушка, Димитрије Туцовиќ, Благој Страчков, Крсто Бајиќ, Јордан Хаџи Константинов-Џинот и Аминта Трети во општина Центар, в понеделник од 8 до 10 часот ќе бидат без струја.

Во периодот од 9 до 12 часот без струја ќе бидат корисниците од селото Кондово, општина Сарај, а од 9 до 15 часот дел од корисниците од улицата Бернард Расел во општина Ѓорче Петров.

Корисниците од селото Паничари во општина Сарај, без струја ќе бидат од 9.30 до 14:30 часот, а од 10 до 13 часот дел од корисниците од улицата Дамаска во општина Карпош.

Од 10 до 14 часот без струја ќе бидат и корисниците од улиците 70 и 72во населбата Волково.

Причината за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на ЕВН Македонија АД, иинформираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести