недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Повеќе од 100 загинати во земјотресот во Авганистан и Пакистан

Од Авганистан соопштија за 24 загинати, а од Пакистан за 76.

Повеќе од 100 загинати во земјотресот во Авганистан и Пакистан

Повеќе од 100 загинати во земјотресот во Авганистан и Пакистан

Последни вести

Над 100 луѓе загинале и речиси 300 се повредени во денеешниот силен земјотрес кој погоди региони во Авганистан и Пакистан.

Од Авганистан соопштија за 24 загинати, а од Пакистан за 76.

Претставници на властите изјавиле дека бројот на жртвите може да се зголеми во следните денови бидејќи комуникациите во поголем дел од реонот на потресот се прекинати.

zemjoes

Најчитани вести