недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Повеќе делови од Скопје и скопски села утре без струја

50009072014194231

Последни вести

Регионалниот Центар за управување со кризи на Град Скопје, информира дека утре од 8:30 до 14:30 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од Агино Село како и од улиците Хо Ши Мин, Краишка и Натанаил Кучевишки во општина Бутел.

Без струја од 9 до 15 часот, ќе останат дел од корисниците од село Долна Матка- викендици Матка, во општина Сарај, во периодот од 9 до 16 часот, дел од корисниците од село Љубош, село Батинци, селата Цветово, Елово, Црн Врв, Алдинци, Пагаруша, селата Горно и Долно Количани, село Драчевица и село Вртекица во општина Студеничани, во периодот од 9 до 14 часот, дел од корисниците од улица Гаврил Лесновски, улица Бриселска и дел од корисниците од улица Софиска во општина Карпош.

Во време од 10 до 15 часот, без електрична енерија ќе останат дел од корисниците од село Долно Свиларе во општина Сарај, во периодот од 12 до 14 часот, дел од корисниците од улица Софиска, Московска, дел од булевар Партизански Одреди, улица Бриселска, дел од улица Његошева и дел од корисниците од улица Гаврил Лесновски во општина Карпош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести