понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Повеќе делови од Скопје утре без струја

struja-majstor

Последни вести

Корисниците од улицата „Бутелска“ утре од 8 до 15 часот ќе останат без струја, а 8 до 16 часот дел од корисниците од Арачиново, кај полициската станица. Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето закажани технички зафати од страна на ЕВН Македонија АД.

Во периодот од 9 до 11 часот без струја ќе бидат корисниците од булеварот „Партизански Одреди“ бр.119, блок бр.6 во општина Карпош.

Од 9 до 13 часот без струја ќе бидат корисниците од улицата „500“ и околните улици во населбата Илинден, а од 9.30 до 15.30 часот дел од корисниците од улицата „4“ во Бардовци.

Во периодот од 12 до 15 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „20“ во Сарај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести