петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Повеќе од 10 нови рудници ќе бидат отворени во следните четири години

Од завчера и официјалната најава на мултинационален гигант во Кичево за нови 1.000 вработувања,“ изјави тој.

rudnik---arhiva

Поврзани вести

Повеќе рудници ќе бидат отворени во Македонија во наредните четири години, најави Никола Груевски на денешното претставување на програмата за изборите.

„Наскоро во наредните една до две години ќе се отвораат повеќе рудници во валандовско и источна Македонија. Гришко во Демир Хисар, а од пред некој ден потврда од германскиот гигант во охридско-струшкиот регион. Од завчера и официјалната најава на мултинационален гигант во Кичево за нови 1.000 вработувања,“ изјави тој.

Груевски истакна дека оваа компанија од Америка ја привлекувале цели 5,5 години.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести