понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Повеќе од 1000 нови вработувања за изградба на најавените автопатиштата

Македонските компании Бетон, Трансмет и кинеската Синохидро имаат потреба од работници за изградба на автопатиштата Миладиновци-Свети Николе и Кичево-Охрид.

avtopatista

Поврзани вести

Македонските компании Бетон, Трансмет и кинеската Синохидро имаат потреба од работници за изградба на автопатиштата Миладиновци-Свети Николе и Кичево-Охрид.

Конкретно, Бетон има потреба од 280 работници на различни позиции за изградба на автопатот Миладиновци-Свети Николе. Трансмет, за изградба на автопатот Кичево-Охрид има потреба од 235 работници.

Кинеската компанија Синохидро, за изградба на автопатот Миладиновци-Свети Николе има потреба од 126 работници, а за автопатот Кичево-Охрид 254 работнци.

Вчера и градежната компанија Гранит објави оглас за вработување на Градежната компанија „Гранит“ објави оглас за вработување на 670 лица, што ќе бидат ангажирани за изведување градежни работи на новите автопатишта Миладиновци – Свети Николе – Штип и Кичево – Охрид.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести