сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Повеќе од 2 милијадри евра повлечени од грчките банки

5000evra1

Последни вести

Повеќе од две милијарди евра од штедните влогови на граѓаните во грчките банки се повлечени во последните 48 часа, јави германската новинска агенција ДПА.

Според грчкото радио Скај, во таков случај единствено е прашање на време кога ќе се наложи контрола на движењето на капиталот.

Најчитани вести