четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Повеќе од 20 загинати при напад во Хомс

eksplozija-sirija

Поврзани вести

Повеќе од 20 луѓе загинаа при гранатирање во градот Хомс, во централниот дел на Сирија, соопшти денеска сириската Опсерваторија за човекови права.

Оваа организација со седиште во Лондон наведува дека нападот извршен од провладините сили се случил вчера.
Според организацијата, бројот на жртви би можел да биде поголем бидејќи при гранатирањето повредени се повеќе десетици луѓе.

Сириската војска со месеци држи под опасада делови од Хомс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести