петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Повеќе од 27.500 Хрвати 6 месеци не земале плата

download (2)

Последни вести

Податоците на Даночната администрација во Хрватска покажуваат неверојатни резултати.

Вкупно 7.461 работодавец кои вработувале над 27.500 лица не им ги исплаќале платите на своите вработени во периодот од јануари до јуни.

Список со овие работодавци е објавен на интернет страната на Даночната администрација.

Списокот е актуелизира секоја недела, а прв пат беше објавен на 15-ти јули.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести