петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Повеќе од 30 повредени во автобуска несреќа во Загреб

nereka

Последни вести

Патнички автобус на градскиот превоз утринава во Загреб се судри со автомобил при што повредени се повеќе од 30 патници.

Според првичните информации, возачот на автобусот се обидел да го избегне сударот со автомобилот и притоа удрил во столб за јавно осветлување, пренесе агенцијата Хина.

На терен се во тек интервенции на итната медицинска помош и се врши полициски увид.

Индех.хр објави дека, според првични информации, повредени се 30-тина лица, од кои неколку имаат тешки повреди, како и дека автобусот бил полн со патници.

ФОТО: МИА

Најчитани вести