сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Повеќе од 4 тони марихуана запленети во Аргентина

marihuana

Последни вести

Повеќе од 4 тони марихуана се запленети во Аргентина на брод кој пловел под парагвајско знаме, изјави аргентинскиот секретар за безбедност Сергио Берни.

Контејнерскиот брод кој испловил од Пуерто Феникс, близу Асунциона, застанат е во Рио Парани, 175 километри нас Буенос Аирес. Капетанот, екипажот и девет Парагвајци се уапсени.

Парагвај е најголем произведувач на марихуана во Јужна Америка и земја од која дрогата се крумчари во Бразил и Аргентина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести