понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Повеќе од три милиони туристи го посетиле Крим

krim

Поврзани вести

Над три милиони туристи го посетиле Крим од почетокот на оваа година, соопшти вчера регионалната министерка за туризам Јелена Јурченко, на седницата на парламентарниот комитет на државниот совет на републиката.

На полуостровот оваа година одмораа главно Руси.

Властите на Крим планираат до декември да усвојат државна програма за развој на туризмот и летувалиштата, чија цел е Крим да стане меѓународен туристички центар на Руската Федерација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести