среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Повеќе села и општини утре без струја

poeftina-struja1-630x338

Последни вести

Од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информираат дека утре, во периодот од 08:30 до 16:00 часот, без струја ќе бидат селата Горно и Долно Коњари, Дивље, Сушица, Живиње и Чифлик, како и корисниците од Алма компани во општина Петровец.

В недела без електрична енергија, во време од 09:30 до 13:00 часот ќе бидат потрошувачите од ТЦ „Треска“.

Од РЦУК информираат дека во понеделник, во време од 08:00 до 12:00 часот без струја ќе биде дел од Идризово во општина Гази Баба. Во време од 08:30 до 14:30 часот жителите на улиците Петар Манџуков, Бетовенова, Натаниел Кучевишки и Александар Бујнов, во општина Бутел, а во периодот од 09:00 до 13:00 часот потрошувачите од ул. „Тодор Чангов“ во општина Аеродром.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести