среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Повеќе села утре без струја

stuja

Последни вести

Дел од корисниците од селата Дворце, Орашје, Бојане, Чашка, Веле Поле, Кучково, Грачани, Копаница, Долно и Горно Свиларе, Кондово, Рашче и Радуша, утре од девет до 16 часот ќе бидат без електрична енергија, извести Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЕВН Македонија АД.

Исто така, од 9 до 9.45 часот без струја ќе бидат потрошувачите од улицата Гемиџиска во општина Гази Баба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести