четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Повеќе скопски населби утре без струја

Дел од скопјани утре ќе немаат струја.

struja

Поврзани вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје ги известува граѓаните  дека утре без електрична енергија ќе останат:

Во време од 08:30 до 15:30 часот корисниците од улиците 21, 23, 25, 81 и 98 во с. Волково и корисниците од нас. Стопански Двор. ( општина Ѓорче Петров )

Во време од 10:00 до 13:00 часот корисниците од дел од с. Долно Лисиче и дел од ул. Киро Фетак. ( општина Аеродром )

Во време од 09:00 до 15:00 часот корисниците од ул. Црногорска и ул. бр. 6. ( општина  Ѓорче Петров ) и дел од ул. Христо Татарчев ( општина Кисела Вода ).

Во време од 09:00 до 15:30 часот корисниците од ул. Христо Батанџиев ( општина Бутел ) и ул. Браќа Чакреви ( општина Ѓорче Петров )

Во време од 08:30 до 09:30 часот корисниците од дел од ул. Димо Хаџи Димов и ул. Христо Татарчев. ( општина Кисела Вода )

Во време од 10:00 до 13:00 часот корисниците од дел од улиците 27-ми Март, Орце Николов и Бул. ВМРО. ( општина Центар )

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести