среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Повеќе скопски села утре без струја

struja-majstor-1-

Последни вести

Поради технички зафати што ќе ги вршат екипи на ЕВН Македонија АД, утре ќе биде прекинато снабдувањето со струја во неколку села во Скопско и на некои улици во главниот град.

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје известува дека утре без струја од 8 до 15 часот ќе бидат корисниците од  ул. 510, ул. 511, ул. 1471 и дел од ул. Перо Наков.

Од 8.30 до 13 часот, без струја ќе бидат корисниците од улиците Лазо Москов и Тале Христов.

Од 9 до 15 часот струја ќе немаат корисниците од   с. Танушевци, с. Малино и  с. Брест и корисниците од ул. Козле бр. 8.

Струја од 9 до 16 часот ќе немаат корисниците од с. Дивље, с. Сушица, с. Чифлик и с. Живиње.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести