понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Повеќе скопски улици денеска без вода

osum-casi-voda-dnevno1

Последни вести

Поради дефект  на водоводна мрежа профил ф-100 милиметри на улица Козле бр.94, без водоснабдување ќе останат корисниците од бр.94 до бр.120 висока зона од истоимената улица од 10:00 часот па се до санирање на дефектот.

Поради дефект на водоводна мрежа на булевар Видое Смилевски Бато бр.16/2, без водоснабдување ќе останат корисниците од четирите згради од истоимениот булевар од 10:00 часот па се до санирање на дефектот.

Поради промена на вентил профил ф-5/4 на улица Фредерик Шопен бр.5,  без водоснабдување ќе останат корисниците од улиците „Фредерик Шопен“, „Томе Арсовски“ и „Гогољ“ од 11:40 часот па се до промена на истиот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести