понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Повеќе скопски улици денеска без вода

voda

Поврзани вести

Поради дефект на приклучна цевка профил ф-1 цол на улица Сердарот број 26 без водоснабдувањето ќе останат корисниците од улиците Сердарот и Ратко Митровиќ од 13,15 часот па се’ до санирање на дефектот.

Поради дефект на шибер затварач профил ф-100 милиметри на улица Методија Андонов Ченто кај Житиште без водоснабдувањето ќе останат корисниците од улиците Методија Андонов Ченто,Спиро Црне,Тодор Чопов и Сава Михајлов од 15:00 часот па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести