среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Повеќе скопски улици денеска ќе останат без вода за пиење

Прочитајте кои улици и во кој период од денот ќе бидат без вода за пиење

casa voda

Поврзани вести

Жителите на неколку скопски улици денеска ќе останат без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие Водовод.

Поради дефект на шибер затварач профил ф-150 милиметри на раскрсница на улиците Скоевска и Радишанска, денеска  од девет часот па се’ до промена на шибер затварачот без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од улицата Скоевска.

Поради дефект на шибер затварач профил ф-100 милиметри на улица Xo Ши Мин број 229 б, од девет часот па се’ до санирање на дефектот без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од истоимената улица.

Поради дефект на водоводна мрежа профил Ф-100 милиметри на раскрсница на улиците Огњан Прица и Невена Георгиева Дуња, од 10,30 часот па се’ до санирање на дефектот без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од улицата Огњан Прица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести