вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Повеќе сонце, но и малку дожд за овој викенд

Повеќе сончеви периоди за претстојниот викенд

sonce i nebo

Поврзани вести

За претстојниот викенд ќе биде облачно, но со повеќе сончеви периоди, најавуваат метеоролозите.

Услови за слаб дожд ќе има во западните и северните делови од земјава, а на планините истите ќе бидат од снег.

Значително намалување на температурите се очекува за почетокот на следната недела, додека од средината на неделата ќе преовладува сончево време.

Според најавите, утре најстудено ќе биде во Маврово со максимални четири степени, додека најтопло ќе биде во Гевгелија и Демир Капија со дневна температура до 15-от степен.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимални 13 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести