петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Повеќе улици без вода

voda01

Поврзани вести

Поради изведување на водоводен приклуок профил ф-80 милиметри на улица Борка Талевски бр.37 и Петар Поп Арсов бр.26, без водоснабдување ќе останат корисниците од улиците 9-ти Мај, Петар Поп Арсов, Христо Смирненски, Роза Луксембург, Костурси Херои, Васил Стефановски, Диме Аницин и дел од булеварот Митрополит Теодија Гологанов од 09:30 часот па се до завршување на приклучокот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести