четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Повлечена иницијативата за оценка на уставноста за Законот за специјален обвинител

katica janeva

Последни вести

Адвокатот Томе Тодоровски одлучил да ја повлече иницијативата за оценување на уставноста на Законот за специјален обвинител, објави порталот „Лисица“, повикувајќи се на сопствени извори.

Порталот пишува дека во кратка изјава за „Лисица“, адвокатот Томе Тодоровски ја потврдил информацијата.

– Да, точно е одлучив да ја повлечам оваа иницијатива. Барањето за повлекување ќе го доставам во текот на утрешниот ден, кусо изјави Тодоровски.

Потсетуваме дека иницијативата, адвокатот Томе Тодоровски, веднаш после носењето на овој закон ја поднесе до Уставниот суд.

Најчитани вести