вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Повредата на Георгиевски не е сериозна

28022012112352_goce-georgievski

Поврзани вести

Прекршокот на шпанскиот ракметар во редовите на Колдинг , Рокас, над крилото на Металург, Гоце Георгиевски, делуваше застраувачки, но споредпрвичнитепроценкиналекарите со него се е во ред освен што имаотокнаколеното.

“Имам болки и оток на коленото што е резултат од добиениот удар и во моментот го држам на лед. Сепак, првиот преглед кажува дека изгледа куртулив од потешка повреда. Можам да стојам и да го виткам коленото. За секој случај треба да се направат  снимања и комплетен преглед и тогаш ќе знаеме се’“, вели Георгиевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести