понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Повредата на Игуаин е последна шанса за Пандев

pandev i iguain

Поврзани вести

Денеска ќе се одиграат првите 1/16 финални натпревари од најмасовното клупско натпреварување, Лигата на Европа.

Голема неизвесност и борба до последниот судиски свиреж се очекува на Островот, каде англискиот премиерлигаш Свонси ќе се обиде да забележи позитивен резултат во дуелот против италијанскиот калчолигаш Наполи.

Италијанските медиуми потврдија дека Наполи најверојатно ќе настапи без услугите на аргентинскиот интернационалец Гонзало Игуаин кој заработи посериозна повреда на последниот првенствен натпревар против екипата на Сасуоло.

Најверојатно, испразнетото место во нападот ќе биде пополнето од поранешниот репрезентативец на Македонија, Горан Пандев, кој во изминатиот период редовно ја грее клупата за резервни фудбалери.

Денеска на програмата: Анжи – Генк, Черноморец – Лион, Днипро – Тотенхем, Динамо К. – Валенсија, Ејсберг – Фиорентина, Либерец – АЗ Алкмар, Јувентус – Трабзонспор, ПАОК – Бенфика, Ајакс – Салцбург, Порто – Ајнтрахт Ф., Макаби – Базел, Лацио – Лудогорец, Марибор – Севилја, Бетис – Рубин К, Виторија П. – Шахтјор, Свонси – Наполи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести