четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Повредата на Пирло не е наивна – следи пауза од 20-тина дена

pirlo

Поврзани вести

Јувентус славеше во првиот натпревар од двомечот со Борусија Дортмунд, но победата имаше одредена цена, бидејќи се повреди главната алка во средниот ред, Андреа Пирло.

Тој во 37-та минута поради повреда мораше да го напушти теренот, а по завршувањето на натпреварот стигнаа информации според кои Пирло одреден период ќе отсуствува од терените.

Станува збор за повреда на листот и дополнителните прегледи ќе покажат дали ќе биде во можност да игра на реваншот против Борусија во Дортмунд.

Сепак, и без Пирло, Јувентус покажа дека е квалитетен тим и благодарение на погодоците на Тевез и Мората дојде до победата.

Најчитани вести