Крими хроника

Повреден мотоциклист во Аеродром

Повреден мотоциклист во Аеродром
Повреден е мотоциклист во сообраќајна несреќа што попладнево се случила во населбата Аеродром.

Повредениот веднаш бил однесен во болница,  пренесува „Прес24“.