Македонија,Крими хроника

Повреден пешак во сообраќајна несреќа во Чаир

Повреден пешак во сообраќајна несреќа во Чаир

Во сообраќајна несреќа на улица „Цветан Димов“ во скопски Чаир, повреден е 80-годишен пешак.

Несреќата се случила откако автомобил „пежо“ со велешки регистарски таблички, управуван од 31-годишниот В.И. удрил во 80-годишниот пешак С.Х. Пешакот се здобил со телесни повреди и е пренесен во ГОБ „8 Септември“.

На местото на несреќата е извршен увид.