недела, 26 март 2017  |  Вести денес: 9

Повреден пешак во сообраќајна несреќа во Чаир

stop_policijaaa

Поврзани вести

Во сообраќајна несреќа на улица „Цветан Димов“ во скопски Чаир, повреден е 80-годишен пешак.

Несреќата се случила откако автомобил „пежо“ со велешки регистарски таблички, управуван од 31-годишниот В.И. удрил во 80-годишниот пешак С.Х. Пешакот се здобил со телесни повреди и е пренесен во ГОБ „8 Септември“.

На местото на несреќата е извршен увид.

Најчитани вести