петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Повреден со воздушна пушка во плешка

puska

Поврзани вести

На 04.07.2014 година околу 17,30 часот во с.Брвеница-Тетово, додека К.М.(1996) од Струмица, се движел во овоштарникот, забележал три малолетни лица, од кои едното во раката држело воздушна пушка.

Во еден момент испукало проектил во правец на К.М., кој го погодил во пределот на десната плешка, по што лицата го напуштиле местото. К.М. е пренесен во КБ-Тетово каде му е констатирана влезна рана во пределот на десната плешка и по извршената хируршка интервенција е пуштен на домашно лекување.

СВР-Тетово презема мерки за пронаоѓање на лицата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести