понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Повреден во расправија во с.Сарај

Policija

Поврзани вести

На 07.06.2014 година околу 12,45 часот во с.Сарај, скопско по претходна вербална расправија и тепачка, И.И.(34) од с.Сарај со нож му нанел повреди на А.Ш.(24) од с.Шишево.

Повредениот е пренесен во ГОБ „8-ми Септември“ каде му се констатирани телесни повреди. Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести