понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 80

Повредена работничка во велешката фабрика „Ронтис“

Вработена хигиеничарка во велешката фабрика „Ронтис“ вчера се здобила со тешки телесни повреди.

полиција

Последни вести

Како што соопшти МВР, Р.Д. (30) години вработен како возач во фирмата вчера во 10.30 часот додека управувал виљушкар при враќање наназад ја прегазил Р.П. (55) од Велес вработена како хигиеничарка во фабриката.

Р.П. била примена во велешката болница од каде поради сериозноста на повредите тбила пренесена во Медицинскиот центар Скопје. Увид на  местото на настанот извршиле јавен обвинителО, трудов инспектор и увидна екипа од СВР-Велес.

Најчитани вести