вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 17

Повредена жена во Илинден, пренесена на Ургентен

Шеесет и четири годишната Г.К. од скопско Бујковци вчера утрината околу 7:30 часот била прегазена во скопската населба Илинден.

илинден

Поврзани вести

Од полицијата денес информираат дека во жената удрил автомобил „Фиат Уно“ управуван од 31 годишниот М.Б.

По несреќата жената била пренесена во Ургентниот центар каде и се констатирани тешки повреди и е задржана на понатамошно лекување. На местото на несреќата извршен е полициски увид.

Најчитани вести