Крими хроника

Повредена жена во Илинден, пренесена на Ургентен

Повредена жена во Илинден, пренесена на Ургентен

Од полицијата денес информираат дека во жената удрил автомобил „Фиат Уно“ управуван од 31 годишниот М.Б.

По несреќата жената била пренесена во Ургентниот центар каде и се констатирани тешки повреди и е задржана на понатамошно лекување. На местото на несреќата извршен е полициски увид.