петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Повредената трудница му се заблагодари на затвореникот што ја спасил

Зоран од автобусот успеал да извлече неколкумина патници од превртениот автобус, меѓу кои и најтешко повредената патничка која се уште е во Ургентниот центар во Скопје и трудницата Јасмина.

mkd-125768

Поврзани вести

Писмо со голема благодарност за хуманиот гест на затвореникот Зоран К. му испратила трудницата Јасмина која беше меѓу повредените патници во автобусот кој пред неколку дена се судри со воз на преминот кај Сарамзалино на магистралниот пат Велес – Штип, објави  порталот МКД.МК

Затвореникот Зоран К. во вторникот сосема случајно со возило се нашол на местото на несреќата бил на домашно отсуство. Според очевидци, Зоран од автобусот успеал да извлече неколкумина патници од превртениот автобус, меѓу кои и најтешко повредената патничка која се уште е во Ургентниот центар во Скопје и трудницата Јасмина. Тој со своето возило до велешката болница успеал да пренесе неколку патници.

Јасмина  се чувствува  добро, и за среќа нема никакви компликации на нејзиниот плод.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести