четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Повредени 20 лица од турбуленции

avion

Последни вести

Јужно-африканската авио-компанија „Саутафрикан ервејс“ соопшти дека 20 лица се повредени во авионот на линијата за Хонг Конг поради силни турбуленции. Авионот во вторникот полета од Јоханесбург и во средата слета во Хонг Конг каде што лекарите им помогнале на патниците.

Повредени се 17 патници и тројца членови на екипажот.Властите во Хонг Конг соопштија дека две лица се во критична состојба.Турбуленцијата се чувствува како нагло „пропаѓање“ на авионот во текот на летото, со тресење.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести