сабота, 26 ноември 2016  |  Вести денес: 12

Повредени 20 затвореници и два чувари во затвор во САД

Најмалку 20 затвореници и двајца чувари се повредени во вчерашната тепачка во затвор во Чикаго. 

затворот

Поврзани вести

Двајцата чувари и осум затвореници се хоспитализирани во болницата на затворот „Кук Каунти“, додека останатите се полесно повредени.

Во три различни оддели во затворот избила тепачка а истрагата е во тек.

Најчитани вести