четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Повредени двајца работници, паднале од скеле

rabotnici

Поврзани вести

Двајца работници се здобиле со повреди при изведување работи на новиот објект – маркет на трговската фирма „Жито“ во Велес.

Несреќата се случила синоќа околу 20 часот, кога од скеле паднале тројца работници, од кои двајца се здобиле со повреди. Повредените биле вработени во фирмата „Макстем Графика“-Скопје.

Едниот од работниците поминал со полесни повреди, а другиот работник 38 годишниот Зоран Г. се здобил со повреди на два слабински пршлени, информира за МИА хирургот д-р Кире Марковски од велешката градска болница.

По укажаната прва помош поради сериозноста на повредите, нагласи д-р Марковски, пациентот е пратен на понатамошно лекување во скопските клиники.

МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести