петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Повредени момчиња во сообраќајка на патот Кочани-Пониква

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Во сообраќајна несреќа која се случила утрово  на патот Пониква-Кочани, повредени се неколку момчиња кои се превезувале со автомобил, јавува Канал 5.

Според првичните информации, до несреќата дошло откако автомобилот со кој се превезувале момчињата излетал од патот и се превртел.

Едно од момчињата кое е со посериозни повреди, е пренесено на скопските клиники, додека другите се задржани на лекување во кочанската болница.

Полицијата работи на утврдување на причините поради кои настанала несреќата.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести