недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 41

Повредени полицајци – хулиганите на СДСМ и СОРОС удрија по полицијата

sudiri

Поврзани вести

Демонстрантите со камења, пиротехника и тврди предмети фрлаат кон припадниците на полицијата кои се распоредени пред полициската станица Беко во центарот на Скопје.

Дел од демонстрантите кои претходно протестираа пред Собрание против одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за помилување на политичари од власта и опозицијата се упатија кон Беко.

Дел од демонстрантите на лицaтa носат маски и се конфронтираат со полицијата.

Најчитани вести