Крими хроника

Шестмина повредени во сообраќајка во Аеродром

Шестмина повредени во сообраќајка во Аеродром
Шестмина повредени во сообраќајка во Аеродром

Во сообраќајка во Аеродром која се случи вчера околу 16.40 часот на крстосницата меѓу „Јане Сандански“ и „Васко Карангелески“, меѓу три автомобили со скопски регистрации, повредени се шест лица.

Со „ауди“ управувал 20-годишниот Х.Џ, со „шкода јети“ 48-годишниот Д.М, а третиот автомобил во сообраќајката „форд ескорт“ го возел 20-годишниот З.Р.

Сите тројца возачи се здобиле со полесни повреди, а повредени се и сопатниците од „фордот“.

Станува збор за 20-годишните Б.З. и А.З, како и А.М роден 1997-ма година.

Возачите на „форд“ и „ауди“ заедно со повредените сопатници биле пренесени во Ургентниот центар, па пратени на домашно лекување. Возачот на „шкода јети“ е пренесен во „Свети Наум Охриски“.

Татко и син тешко повредени во сообраќајка во Автокоманда

Татко и син тешко овредени во сообраќајка во Автокоманда
Татко и син тешко овредени во сообраќајка во Автокоманда

 Во сообраќајка која се случи синоќа на бензинската „Макпетрол“ во Автокоманда тешко повредени се татко и син.

24-годишниот А.П управувајќи со автомобил „Голф“ изгубил контрола по што влетал и се забил во бензинската.

Возачот и неговиот татко, 52-годишниот М.П кој бил сопатник, се здобиле со тешки повреди и се пренесени во Ургентен центар.