понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Повредени тројца косовски полицајци

Косовските медиуми јавуваат дека се повредени полицајци од српска националност, прпадници на пограничната полиција.

kosovo

Поврзани вести

Тројца косовски полицајци синоќа се повредени во престрелка, во општина Зубин Поток, во северниот дел на Косово, пренесува Танјуг.

Еден од повредените е пренесен во болница во Косовоска Митровица, а останатите двајца побарале лекарска помош во Зубин Поток.

Косовските медиуми јавуваат дека се повредени полицајци од српска националност, прпадници на пограничната полиција.

Според изјавата на директорот на здравствениот центар, Милан Ивановиќ, во престрелката а е повреден Оливер Кузмановиќ, кој се здобил со повреди на градниот кош и стомакот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести