четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Повредениот мотоциклист од Кавадарци, почина

teska-soobbb-500

Последни вести

Дваесет и четири годишно момче почина синоќа во Клиничкиот центар во Скопје, откако доживеа сообраќајна несреќа.

Од полицијата информираат дека кавадарчанецот Орданчо Ј. возејќи мотоцикл Хонда , околу 18:20 часот, удрил во пешакот Р.П. (16) кој го поминувал коловозот. По ударот Орданчо загубил контрола над мотоциклот и удрил во патничко возило „Лада Нива“ кое доаѓало од спротивната страна.

Пешакот и совозачот на мотоциклот се здобиле со полесни повреди, додека возачот на моторот заработил тешки повреди.

По укажаната лекарска помош во здравствениот дом во Кавадараци, повредените биле пренесени во Клиничкиот центар во Скопје, каде Орданчо им подлегнал на повредите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести