петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Повредените татко и син се надвор од животна опасност

policiskalentanasa

Последни вести

Здравствената состојба на таткото и синот кои беа повредени во оружен напад во скопската населба Хром, е стабилна и тие се надвор од животна опасност.

Според првичните информации, станува забор за 54-годишен скопјанец и неговиот 23-годишен син, кои биле нападнати по излегувањето од својата менувачница. Во разбојништвото им била одземен торба во која имало околу 40.000 евра.

Нападот се случил денеска околу 18 часот на улицата Тодор Циповски-Мерџан во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести