вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Повредените во сообраќајката на патот Штип-Велес пуштени на домашно лекување

Според последните информации со кои располага МВР, возачот А.И., сопатничката А.И. и двете деца се пуштени на домашно лекување, додека 50 годишната сопатничка е задржана на лекување во Клиничкиот центар.

Почина осуденик од затворот Идризово

Почина осуденик од затворот Идризово

Поврзани вести

Четворица од петте лица повредени во сообраќајната несреќа кој вчера попладне се случи на магистралниот пат Штип-Велес се пуштени на домашно лекување.

Според последните информации со кои располага МВР, возачот А.И., сопатничката А.И. и двете деца се пуштени на домашно лекување, додека 50 годишната сопатничка е задржана на лекување во Клиничкиот центар.

Како што претходно е објавено, по несреќата на повредените им била укажана лекарска помош во општата болница во Велес, а потоа истите биле пренесени во Клиничкиот центар во Скопје. Полициски екипи на местото на несреќата извршиле увид.

Најчитани вести