недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Повредено дете со велосипед во сообраќајка во Хиподром

policija

Последни вести

Десетгодишно дете со велисипед се здобило со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа која се случила синоќаоколу 20:40 часот во скопската населба Хиподром.

Во сообраќајката учествувало и патничко возило марка „рено меган“ со скопски регистарски таблички.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести