четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Повредено момче во кичевско

ppppppp333

Последни вести

Дваесет и три годишниот Л.А. од кичевското село Грешница е повреден откако во него било пукано од огнено оружје.Драмата се случувала синоќа околу 2:30 часот, кога во дворот од семејната куќа на Л.А. дошле две лица маскирани со фантомки кои пукале кон момчето.

Л.А. бил погоден со два куршуми, по што итно бил пренесен во Медицинскиот центар Гостивар и е надвор од животна опасност, но задржан на лекување.

Полицијата превзема мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести